Image
ff
Image
ddd

Circle K wyróżnione w prestiżowym konkursie „Listki CSR Polityki”

Circle K Polska znalazło się w gronie wyróżnionych firm w 12. edycji konkursu Listki CSR organizowanym przez tygodnik Polityka, firmę doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem inicjatywy jest sprawdzenie działań polskich firm w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz nagrodzenie tych, które wdrażają efektywne praktyki.

Listki CSR Polityki to plebiscyt skierowany do przedsiębiorstw działających w Polsce, którego celem jest analiza podejmowanych przez nich działań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Firmy, które wyrażą chęć wzięcia udziału w inicjatywie, muszą wypełnić ankietę opracowaną na podstawie wytycznych normy ISO 26 000. W związku z trwającą wojną za naszą wschodnią granicą, w tym roku oceniono również zaangażowanie organizacji w pomoc Ukrainie i jej obywatelom. Wypełnione ankiety podlegają następnie szczegółowej weryfikacji przez organizatorów. Uczestnicy inicjatywy otrzymują również konkretną informację zwrotną na temat tego, jak realizowane przez nie na co dzień działania plasują je na tle konkurencji.


W tegorocznej edycji konkursu udział wzięła rekordowa liczba firm – 127, spośród których kapituła nagrodziła 105 w czterech kategoriach – Złoty Listek CSR, Srebrny Listek CSR, Biały Listek CSR oraz Zielony Listek.


Circle K po raz pierwszy wzięło udział w inicjatywie i znaleźliśmy się w gronie 46 przedsiębiorstw, którym przyznano Biały Listek CSR. To wyróżnienie trafia do firm, które deklarują wdrażanie najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 (np. praktyki z zakresu pracy, w tym sformalizowany system ocen pracowniczych, system zarządzania wpływem środowiskowym, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej) oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie.


Otrzymane wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że jesteśmy na dobrej drodze w realizowaniu naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Wiemy też, że wielu z Was aktywnie uczestniczy w tym procesie, dlatego kierujemy tę nagrodę przede wszystkim do wszystkich, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności i wdrażają działania sprzyjające redukcji emisji na naszych stacjach i w codziennym życiu.

Image
Circle K - "Listki CSR Polityki"