Image
CSR
Image
Nasze wartości
Paczka dla Seniora

Paczki dla seniorów od Circle K i PCK

W związku z pandemią Sars-Cov-2, która rozpoczęła się w Polsce w marcu 2020 roku, sieć stacji Circle K postanowiła wesprzeć seniorów, którzy są jedną z grup najbardziej narażonych na poważne konsekwencje zachorowania na COVID-19.
Image
pck

Seniorom przekazaliśmy paczki zawierające podstawowe produkty spożywcze, także te dostępne na stacjach Circle K, takie jak jajka, mleko, chleb, masło, pakowane sery i wędliny oraz słodycze, a także środki ochrony osobistej i produkty okolicznościowe związane np. ze świętami.

Paczki otrzymują najbardziej potrzebujący seniorzy, będący w trudnej sytuacji finansowej, którzy ze względu na wysokie ryzyko zarażenia koronawirusem, nie mają możliwości zrobienia zakupów. Współpracujemy z pracownikami lokalnych oddziałów Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy najlepiej znają potrzeby ludzi starszych w swojej okolicy i docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Aby ułatwić dostarczenie paczek, a także niesienie codziennej pomocy podopiecznym organizacji, przekazujemy również paliwo do wykorzystania przez ratowników, wolontariuszy i siostry PCK.

Akcja miała trzy odsłony w 2020 roku:

 

  • W kwietniu, podczas lockdownu, wspólnie z naszymi wspaniałymi pracownikami przygotowaliśmy 5000 paczek z okazji Wielkanocy.
  • W maju zaprosiliśmy do współpracy naszych klientów, umożliwiając im przekazanie punktów zgromadzonych na kartach Circle K EXTRA, na zakup kolejnego 1000 paczek.
  • W grudniu, podczas drugiej fali zachorowań, przekazaliśmy 150 tysięcy złotych na paliwo i paczki świąteczne dla seniorów, które osłodziły ten trudny czas, który wielu z nich spędzało w samotności.

Jednym z celów akcji jest chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzeby seniorów. Chcemy zachęcić wszystkich, aby zwrócili uwagę na potrzeby osób starszych, które mieszkają w ich sąsiedztwie. Tylko wzajemna pomoc i wsparcie, pozwoli nam przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas.

This content was blocked due to cookie consent personal settings.

Allow marketing cookies