Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

Firma Circle K postanowiła okazać wsparcie osobom dotkniętym przez kryzys na wschodniej granicy kraju.

Firma przekazuje bony paliwowe dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który niesie pomoc osobom znajdującym się w pasie przygranicznym, poza obszarem objętym stanem wyjątkowym. Równocześnie myśląc o trudach pracy pograniczników, policjantów i żołnierzy a także ratowników medycznych, Circle K na wybranych stacjach znajdujących się w pobliżu granicy z Białorusią, oferuje przedstawicielom służb mundurowych darmową kawę i inne ciepłe napoje.

Image
pck

Dzięki współpracy Circle K i Polskiego Czerwonego Krzyża, wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego dotrze do potrzebujących.
Ratownicy medyczni i służby działające na granicy mogą natomiast skorzystać z darmowej kawy, herbaty i czekolady, na stacjach Circle K w Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Suwałkach. Napój zabrany do własnego termosu lub kubka termicznego, pozwoli na ogrzanie przez długi czas. Akcja potrwa przez dwa tygodnie do 3 grudnia 2021 r. włącznie.

Wspólne działanie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Circle K z PCK. Organizacje długofalowo współpracują przy projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe. Firma wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, przekazując środki na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Lista stacji Circle K biorących udział w akcji:

  • Białystok, Tysiąclecia Państwa Polskiego 8C
  • Białystok, Poleska 11
  • Białystok, Jana Pawła II 56
  • Białystok, Słonecznikowa 2
  • Bielsk Podlaski, Piłsudskiego 9
  • Suwałki, Reja 2