Image
ukraina
Image
ukraina
POMOC DLA UKRAINY

Działamy wspólnie

Circle K Polska od początku wojny w Ukrainie realizuje szereg działań pomocowych mających na celu wsparcie uchodźców. Poniżej znajdziesz przegląd naszych inicjatyw.
Image
pck

Wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża

  • Przekazaliśmy paliwo dla ratowników medycznych z PCK na potrzeby pomocy humanitarnej na granicy, w tym również transportu niezbędnych środków sanitarnych, żywności.
  • Na naszych 12 stacjach w pasie przygranicznym pierwszeństwo obsługi mają oznakowane pojazdy służb ratowniczych PCK
  • Za pośrednictwem ratowników PCK przekazaliśmy dzieciom pluszowe misie z edukacyjnego programu Drogowe ABC
Image
Panek

Wspólna pomoc z firmą Panek

Przekazaliśmy bezpłatnie paliwo do samochodów firmy Panek przeznaczonych do przewozu uchodźców z granicy przez ochotników.

Image
wsparcie

Wsparcie dla pracowników pochodzących z Ukrainy

  • Bezpośrednio kontaktujemy się z naszymi pracownikami pochodzącymi z Ukrainy, aby zapewnić najlepszą możliwą pomoc dla nich i ich rodzin.
  • Oferujemy zwrot kosztów opieki medycznej oraz zwrot kosztów transportu dla rodzin pracowników z Ukrainy oraz wsparcie finansowe w zakresie zakwaterowania.
  • Dla pracowników Circle K pochodzących z Ukrainy dostępna jest zapomoga z funduszu socjalnego
  • Oferujemy również profesjonalne wsparcie psychologiczne w ramach naszego wewnętrznego programu pomocowego
Image
darmowe posiłki

Darmowe posiłki dla uchodźców na stacjach

Na 12 stacjach w pasie przygranicznym uchodźcy otrzymują darmowe posiłki. Pomoc ta realizowana jest również w Estonii, Litwie i Łotwie.

Image
plus

Darmowe startery od PLUS

Na naszych stacjach w pasie przygranicznym dostępne są bezpłatne startery od PLUS dla uchodźców z pakietem 500 minut rozmów i 10GB internetu. 

Image
kawa

Darmowa kawa dla służb

Na naszych stacjach w pasie przygranicznym w Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu i Zamościu czeka darmowa kawa i herbata dla służb medycznych oraz służb mundurowych: Pogotowia, Ratowników PCK, Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej

Image
wosp

Wsparcie WOŚP

Aby ułatwić pracę WOŚP w niesieniu pomocy na rzecz Ukrainy, przekazujemy fundacji paliwo.

Image
fdds

Wsparcie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Wspieramy finansowo działania Fundacji, która w obecnej sytuacji zapewnia ukraińskim rodzinom pomoc zarówno psychologiczną, jak i socjalną, a nauczycielom służy radą, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.

Image
grupa

Wsparcie Grupy Centrum

Wspieramy grupę wolontariuszy działających na Dworcu Centralnym przekazując paliwo, które umożliwia transport osób dotkniętych problemem uchodźctwa.

Image
biuro

Wolontariat pracowników biur

Pracownicy biur Circle K w Warszawie organizują ciągłą zbiórkę i zakup produktów dla potrzebujących wraz z ich transportem.

24 hours
Aktualności

Aktualności

Circle K zawiesza działalność w Rosji i przekazuje 1,5 miliona dolarów na Czerwony Krzyż

Właściciel sieci stacji Circle K, kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, podjęła decyzję o zawieszeniu działalności Circle K w Rosji.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, kanadyjska spółka Alimentation Couche-Tard Inc. ogłasza, że ze skutkiem natychmiastowym zawiesza działalność swoich 38 rosyjskich stacji paliw, jednocześnie wdrażając plan, który zapewni odpowiednie warunki pracownikom.


- Potępiamy agresję Rosji przeciwko Ukrainie i jej ogromny wpływ na życie zarówno Ukraińców, jak i Rosjan, dlatego podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji. Firma Couche-Tard posiada swoje stacje w Rosji od prawie trzech dekad i jesteśmy dumni z naszych rosyjskich pracowników oraz ich oddanej pracy na rzecz lokalnych klientów i społeczności – mówi Brian Hannasch, dyrektor generalny Couche-Tard, właściciela sieci Circle K.


W Rosji Alimentation Couche-Tard Inc. posiada 38 stacji paliw Circle K zlokalizowanych w Sankt Petersburgu, Murmańsku i Pskowie, zatrudniając ponad 320 pracowników. Poza zawieszaniem działalności rosyjskich stacji, właściciel sieci Circle K przekazał milion dolarów kanadyjskich na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz rozpoczął globalną akcję mającą na celu zebranie kolejnych funduszy na rzecz Ukrainy. Docelowo koncern przekaże łącznie ponad 1,5 mln dolarów na rzecz międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

24 hours
Aktualności