Image
kawa
Image
kawa
KAWA Z MOCĄ

Kawa z mocą pomagania

Circle K we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę pomaga najmłodszym w trudnym czasie, jakim jest pandemia.

Część zysku ze sprzedaży kaw oraz herbaty na stacjach własnych w okresie kampanii (od stycznia do marca 2021), firma przekazała Fundacji na uruchomienie dodatkowego stanowiska Telefonu Zaufania 116 111, w czasie, kiedy dzwoni najwięcej dzieci. Dzięki temu ufundowanych zostało wiele godzin realnej pomocy najmłodszym, dla których okres pandemii i ograniczeń z nią związanych, takich jak zdalny tryb nauki, spędzanie wielu godzin w domu czy ograniczony kontakt z rówieśnikami, jest szczególnie ciężki i nie pozostaje bez wpływu na stan psychiczny.

Każda kupiona przez Ciebie kawa na Circle K stała sie pomocą dla najmłodszych ❤ 

Image
kawa

- Możliwość anonimowej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych jest bardzo ważna, zwłaszcza teraz gdy dzieci i młodzież muszą mierzyć się z wieloma ograniczeniami wprowadzonymi w czasie pandemii.– mówi Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska.- Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących to dla nas bardzo ważny aspekt, dlatego cieszymy się, że Circle K może ułatwić najmłodszym dostęp do pomocy psychologicznej. Wierzę, że nasze działania przyczynią się do realnego wsparcia najmłodszych – dodaje. 


- Dzieci bardzo potrzebują tego, aby zostać wysłuchane i zrozumiane, a niestety nie zawsze mogą na to liczyć w swojej rodzinie i w gronie znajomych. Dzwonią i piszą do nas z przeróżnymi trudnościami – mówią o nieszczęśliwym zakochaniu, problemach ze zdrowiem psychicznym, samotności, przemocy doświadczanej w domu lub ze strony rówieśników. Czasem zagrożone jest ich zdrowie lub bezpieczeństwo i wtedy musimy działać błyskawicznie. Pomoc naszego Telefonu jest szczególnie ważna teraz, w czasie pandemii, a za sprawą wsparcia ze strony Circle K będziemy mogli być jeszcze skuteczniejsi – powiedziała Paula Włodarczyk - koordynatorka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę to największa w Polsce organizacja przeciwdziałająca przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Od lat prowadzi bezpłatny Telefon Zaufania 116 111, który odpowiada na pilne potrzeby w systemie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dzieciom w Polsce. Od marca 2020 r. Telefon udziela pomocy przez całą dobę