Image
Polityka prywatności
Historia Circle K Polska

Nasza historia

W 1992 roku Statoil otworzył swój oddział w Polsce, w 1993 roku w Zakroczymiu (na trasie Warszawa-Gdańsk) otwarto pierwszą stację paliw pod tym szyldem. Była to pierwsza stacja paliw zagranicznego koncernu otwarta w Polsce.

Przez 24 lata na terenie kraju powstało ponad 350 stacji Statoil. Oferowały one możliwość zatankowania samochodu, a także umycia go w myjni automatycznej.

Stacje Statoil były też pierwszymi stacjami w Polsce, na których można było zjeść Hot Doga, przekąskę obecnie dostępną na większości stacji paliw. Została ona wprowadzona po raz pierwszy w 1997 roku, na wzór oferty dostępnej na stacjach Statoil w krajach skandynawskich. Oferta hot dogów na początku była dostępna na dwóch stacjach w Poznaniu, a następnie w Warszawie. Następnie, po entuzjastycznym przyjęciu, oferta została rozszerzona na całą sieć. Przez 24 lata działalności Statoil oferta usług dostępnych w ramach stacji rozszerzyła się również o inne elementy, choćby takie jak samoobsługowe ekspresy do kawy, świeżo wypiekane pieczywo i wiele innych.

Grupa Alimentation Couche-Tard po zakupie firmy Statoil Fuel & Retail w 2012 r. otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas.

Niedługo później podjęto decyzję o tym, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach. Zmiana marki nie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Nadal oferujemy tej samej wysokiej jakości paliwa miles® i milesPLUS® oraz doskonałą kawę, a także kultowe Hot Dogi.

This content was blocked due to cookie consent personal settings.

Allow marketing cookies