Image
ViaToll
Image
ViaToll
e-TOLL

e-TOLL

W 2021 r. w Polsce został wprowadzony nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych, który całkowicie zastąpił system viaTOLL. Wszystkie stare jednostki pokładowe (viaBOX, viaAUTO) nie są już akceptowane.

Nowy system przewiduje dwa sposoby rozliczeń: pre-paid oraz post-paid.

Klienci Circle K, posiadający karty paliwowe Circle K Routex mogą korzystać z obydwu sposobów, a  płatności w każdym wariancie wykazywane są w standardowych fakturach Circle K.


Zainteresowanych usługą zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta:

Image
Pre-pay (przedpłata)

Płatność odroczona

Płatność odroczona jest możliwa przy wykorzystaniu jednego z OBU, będących w ofercie Circle K. W zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu są to:
DMC > 3,5 tony – Circle K EETS lub DMC < 3,5 tony – DS OBU

Image
Post-paid (płatność z dołu)

Przedpłata

Karta paliwowa Circle K Routex umożliwia doładowanie konta przedpłaconego e-TOLL. Doładowania można dokonać w Punktach Dystrybucyjnych e-TOLL, jak również poprzez Internetowe Konto Klienta na portalu e-TOLL.

Image
OBU

DS OBU jest certyfikowaną jednostką pokładową, dopuszczoną do użytku w usłudze e-TOLL.

 

Dzięki użytkowaniu automatycznego systemu pobierania opłat za pomocą naszego urządzenia można korzystać ze specjalnych pasów ruchu, umożliwiających automatyczną regulację opłat drogowych i przejeżdżać bez konieczności zatrzymywania się w punktach poboru opłat.

Elektroniczna metoda wnoszenia opłaty za przejazd autostradą w systemie e-TOLL została udostępniona kierowcom na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. Obecnie nie jest możliwe wnoszenie opłaty za przejazd autostradą w systemie e-TOLL na tych odcinkach autostrad płatnych, zarządzanych przez koncesjonariuszy:

  • Autostrada A1, odcinek Rusocin – Nowe Marzy oraz Nowe Marzy – Czerniewice,
  • Autostrada A2, odcinek Konin – Nowy Tomyśl,
  • Autostrada A2, odcinek Nowy Tomyśl - Świecko,
  • Autostrada A4, odcinek Kraków – Katowice.