Statoil zmienił nazwę na Circle K

Właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego.

Po zakupie firmy Statoil Fuel & Retail w 2012 r. Grupa otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas.

Niedługo później, w 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach. W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Danii.

Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal w sieci stacji paliw na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie nadal pracował ten sam zespół pomocnych pracowników.

Zmiana marki nie ma żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles® i milesPLUS® oraz najwyższej jakości kawy pod marką Simply Great Coffee, a także Hot Dogi pod marką Prawdziwe Hot Dogi prosto z grilla.

Bez zmian pozostają także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club.

Ważne przy zmianie naszej nazwy:

  • Zmieniliśmy się, ale pozostajemy w tych samych miejscach, z tymi samymi przyjaznymi pracownikami, wysokiej jakości paliwem oraz zróżnicowaną oferta gastronomiczną i innymi rzeczami, które są ważne dla podróżujących ludzi.
  • Żadne umowy, warunki nie ulegają zmianie.
  • Nasz program lojalnościowy zmienia tylko nazwę na Circle EXTRA Club. Punkty pozostają nadal ważne i są ważne przez 3 lata od ich wydania.
  • Karty Statoil są stale ważne, choć stopniowo będą wymieniane.
W filmie zamieszczonym poniżej znana youtuberka Paulina Mikuła radzi na swoim kanale "Mówiąc inaczej" (odc. 86) jak wymawiać nazwy marek, między innymi "CIrcle K". Polecamy gorąco!

 

JAK WYMAWIAĆ CIRCLE K

Posluchaj jak wymawiać nazwę naszej firmy

Logotyp Circle K

To jest nasz logotyp. Podstawowa zasada jego stosowania w materiałach drukowanych jest taka, że musi się on znaleźć w prawym dolnym rogu na białym tle.

O firmie:
Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://corpo.couche-tard.com/en/

KONTAKT DLA MEDIÓW

Chętnie udzielimy informacji na temat naszej firmy.

Zamknij

Zmień język